6 علائم خرابی پکیج دیواری

تعمیر‌ پکیج دیواری

پکیج‌ های دیواری یکی از کاربردی‌ ترین لوازمی هستند که در ساختمان‌ ها از آنها استفاده می‌کنند. وجودشان نه تنها می ‌تواند عاملی برای تنظیم بهتر حرارت آب باشد، بلکه سرعت تغییر دما را هم بالا می ‌برد.

از طرفی تقسیم هزینه ها برای هر واحد عادلانه ‌تر خواهد بود و مصرف گاز برای هر کسی جداگانه در یک ساختمان و آپارتمان حساب می ‌شود. در این مقاله می ‌خواهیم راجع به مبحث مهمی با عنوان تعمیر پکیج دیواری صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

تعمیر‌ پکیج دیواری
علائم خرابی پکیج دیواری

6 علائم خرابی پکیج دیواری

اگر نیاز به تعمیر پکیج دیواری پیدا کنید، یک سری علائم هستند که این موضوع را به شما اطلاع رسانی می‌کنند و از طریق آنها می ‌توانید متوجه شوید که نیاز به تعمیرکار دارید. علائم شامل موارد زیر است: 

1- نشتی آب

نشتی آب می ‌تواند از علت ‌های خرابی این پکیج ‌ها باشد که به خاطر شکستگی اتصالات و لوله ‌ها، آب‌بندی نامناسب، خراب شدن شیر تخلیه، پاره شدن اتصالات، سوراخ شدن مبدل و نصب نامناسب پکیج اتفاق می ‌افتد. کاری که شما باید انجام دهید، این است که از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا اتصالات پکیج و پمپ را بررسی کند و اگر نیاز به تعویض قطعه‌ای وجود دارد، این کار را انجام دهد. 

2- گرم نشدن آب

اگر متوجه شدید که آب در پکیج گرم نمی ‌شود، حتماً به تعمیرکار پکیج در تهران نیاز پیدا می ‌کنید. تعمیرکاری که بتواند افت و نوسان فشار گاز را تشخیص دهد و علت ‌های دیگر گرم نشدن آب را بررسی کند تا هر چه سریع‌ تر مشکل برطرف شود. سوختن برد، خرابی لوله‌ ها، خراب شدن شیر سه طرفه و رسوب گرفتن مبدل می‌تواند از دلایل این اتفاق باشد. 

3- سر و صدا در پکیج

گاهی اوقات پکیج خراب می ‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می ‌کند و شما آن را با علامت سر و صدا در پکیج تشخیص می‌ دهید که می‌ تواند به خاطر هوا گرفتن لوله و پمپ پکیج این اتفاق بیفتد که در چنین حالتی خودتان یا یک فرد متخصص اقدام به هواگیری پکیج می‌ کند. 

4- روشن نشدن مشعل پکیج 

اگر مشعل پکیج روشن نشود، این موضوع می ‌تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد. کاری که شما باید انجام دهید، این است که به نمایندگی تعمیر پکیج در شرق تهران مراجعه کنید. آنها مشکلات را در جرقه زن، نشتی برق، عدم اکسیژن رسانی، ضعیف شدن جرقه، فشار گاز، مشکلات مربوط به دودکش و غیره بررسی می‌کنند و هرچه سریعتر اقدام به برطرف کردن مشکل خواهند کرد. 

5- روشن شدن انفجاری پکیج 

اگر پکیج به صورت انفجاری روشن شود، شاید فشار گاز تنظیم نباشد یا دودکش خراب شده باشد یا جرقه‌ ها ضعیف شده باشند. در هر صورت تمامی این دلایل باید بررسی شود تا علت اصلی مشخص گردد. 

6- خاموشی خود به خود پکیج

اگر شما سرویس دوره‌ ای پکیج را به طور منظم انجام دهید، خاموشی خود به خود در آن اتفاق نمی ‌افتد اما به هر حال اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، شاید شیر ورودی آب مسدود باشد یا پمپ خراب باشد یا اینکه هوا وارد پکیج شده باشد. در هر صورت فرد متخصص در نمایندگی می‌تواند با بررسی پکیج علت دقیق را تشخیص دهد. 

اگر با وجودِ تمام اطلاعاتی که در این مقاله به دست آوردید، متوجه شدید که نیاز به تعمیر پکیج دیواری دارید، حتماً باید به منابعی مراجعه کنید که مطمئن هستید می‌توانند کار شما را به صورت تخصصی دنبال کنند. برای تعمیر پکیج در شرق تهران یا هر نقطه دیگری در ایران می ‌توانید به مجموعه امیر سه سوت مراجعه کنید.

اگر وارد سایت امیر سه سوت شوید، از صفحه اصلی می ‌توانید راه‌های ارتباطی را پیدا کنید، با شماره تماس درج شده تماس بگیرید و مشکل را توضیح دهید تا در صورت نیاز آنها به شما مراجعه کنند و با کمترین مبلغ به شکل تخصصی پکیج شما را تعمیر کنند.

علائم خرابی پکیج دیواری خاموشی خود به خود پکیج
علائم خرابی پکیج دیواری

جمع‌ بندی

تعمیر پکیج دیواری اهمیت بسیار زیادی دارد و باید خیلی سریع انجام شود. زیرا اگر به شکل تخصصی و به موقع انجام نشود، شما نمی ‌توانید دمای آب متعادل داشته باشید.

گاهی اوقات عدم تعمیر آن می ‌تواند باعث مصرف بیش از حد گاز نیز شود. به خاطر همین در این مقاله راجع به علائم خرابی پکیج‌ ها به طور کامل توضیح دادیم و برایتان گفتیم که در صورت نیاز به تعمیر باید به کجا مراجعه کنید.